Над кандидатот за градоначалник подржан од СДСМ и Коалицијата по пристигнатите резултати од гласањето од сите гласачки места прогласи победа на Локалните избори во Кочани.

Според непотврдени пребројани гласачки ливчиња од Изборната комисија според резултатите добиени во СДСМ Николчо Илијев има освоено повеќе од 10.800 гласови што значи дека е нов градоначалник на Кочани уште во првиот круг.

Веста бргу се прошири меѓу членовите и симпатизерите на СДСМ во градот, се собраа маса луѓе во Градскиот Трговски Центар каде низ звуците на плех музика ја слават победата.

С. Ивановски

DSCN5532

DSCN5534

DSCN5522

DSCN5515

DSCN5544

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари