Поради вториот круг од „Локалните избори 2017“ во Сабота со почеток во 13:30 часот се играат натпреварите во Втората Фудбалска Лига – исток и во Третата Фудбалска Лига – исток.

Во рамките на Втората Фудбалска Лига – исток се играат натпреварите од 10-тото коло во кое се среќаваат:

„Кожуф“ – „Осогово“

„Каменица Саса“ – „Плачковица“

„Тиквеш“ – „Беласица“

„Борец“ – „Победа“

Слободна е екипата на „Брегалница“

 

Во Третата Фудбалска Лига се играат натпреварите од 9-тото коло:

„Слога 1934“ – „Брегалница Голак“

Овче Поле“ – „Малеш“

„Рудар“ – „Зрновка“

„Кит Го“ – „Кежовица“.

С. Ивановски

 

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари