Во Сабота и Недела се играат натпреварите од Првата Фудбалска Лига за жени, Втората Фудбалска Лига – исток и Третата Фудбалска Лига – Исток.

Љубителите на фудбалот ќе останат „гладни“ овој викенд бидејќи и девојчињата на „Кочани“ и момчињата на „Осогово“ играат на гостински терен.

Во Првата Фудбалска Лига за жени се играат натпреварите од 7-мото коло во кое се среќаваат:

„Драгон“ – „Кочани“

„Речица“ – „Тиверија“

„Каменица Саса“ – „Истатов“

„Атлетико“ – „То Гол“

„Тетово“ – „Борец“

„Њу Јорк“ – „Ас Јунајтед“

 

Во сабота со почеток во 13:00 часот се играат натпреварите од 12-тото коло во Втората Фудбалска Лига – Исток а во него се среќаваат:

„Плачковица“ – „Осогово“

„Каменица Саса“ – „Беласица“

„Брегалница“ – „Борец“

„Кожуф“ – „Победа“

Слободна е екипата на „Тиквеш“.

 

И третолигашите ги играат своите натпревари. Во Недела со почеток во 13:00 часот во Третата Фудбалска Лига – Исток се среќаваат:

„Слога 1934“ – „Зрновка“

„Малеш“ – „Брегалица Голак“

„Овче Поле“ – „Кежовица“

„Рудар“ – „Кит Го“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари