Агонијата на кочанскиот второлигаш продолжи и денес кога во рамките на 12-тото коло од Втората Фудбалска Лига – Исток остана со празни раце и во Радовиш. Со овој нов пораз кочанчани останаа на последното место на табелата.

Дербито во Штип му припадна на „Борец“ со гол во „длабокото“ судиско продолжение, а лидерот „Беласица“ како експресен воз помина низ Македонска Каменица.

Екипата на „Кожуф“ продолжува со одличните игри и резултати.

Резултати од 12-тото коло:

„Плачковица“ – „Осогово“  2:0

„Каменица Саса“ – „Беласица“  0:5

„Брегалница“ – „Борец“  1:2

„Кожуф“ – „Победа“  2:0

Слободна беше екипата на „Тиквеш“.

На табелата води „Беласица“ следена од „Борец“ и „Брегалница“, а „жолто – сините“ и после ова коло останаа заковани за последното место на табелата.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари