Тричлената експедиција на Карате Клуб „Кочани“ со стопостотен учинок се враќа од меѓународиниот карате турнир „13-ти Ноември – Скопје“ кој во организација на Карате Федерацијата на Македонија и Каре клубот „Цветан Димов“ се одржа денес во Скопје.

Тројцата каратисти на „Кочани“ освоија три медали од кои два златни  и еден бронзен.

Злато:

Љубомир Давитков во категоријата до 70 килограми

Наталија Карова во категоријата до 35 килограми

Бронза

Натали Веселиновска во категоријата +54 килограми.

На турнирот учествуваа 400 каратисти од 41 клуб од Македонија и Србија.

С. Ивановски

23599921_1485800938165063_1378352815_o

23574060_1485748971503593_1200799584_n

 

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари