Пингпонгарите на „Кочани“ и кошаркарите на „Баскет Дино“ победнички го завршија викендот.

Во рамките на последното есенско, 7-то коло од Првата пингпонгарска лига, денес во Скопје екипата на „Кочани“ го совлада „Студент“ со 4:0 и првиот дел од годинешното првенство го заврши на делба на второто место заедно со битолските екипи „Мултитекс“ и „Пелистер“.

Петте остварени победи и двата порази се резултати за почит со оглед што кочанските пингпонгари годинава шест натпревари одиграа во Скопје а само екипата на „Струга“ беше гостин во „градот на оризот“.

И кошаркарите на „Баскет Дино“ триумфално го завршија викендот.

Во 6-тото коло од Третата кошаркарска лига „Баскет Дино“ го совлада „Дамвер“ од Гостивар со 94:71.

Победата на кочанчани е чиста како солза бидејќи првите три четвртини ги решија во своја полза, а единствено ја загубија последната четвртина со пола поен разлика.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари