Во Недела се играат натпреварите од 10-тото претпоследно коло во Првата Фудбалска Лига за жени.

Екипата на Кочани ќе гостува во Битола а лидерот на табелата во Дојран кој натпревар е и дерби на колото.

Двојки за 10-тото коло:

„Топ Гол“ – „Кочани“

„Тиверија“ – „Тетово“

„Ас Јунајтед“ – „Борец“

„СЦ Истатов“ – „Драгон“

„Атлетико“ – „Њу Јорк“

„Каменица Саса“ – „Речица“

С.Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари