За време на викендот љубителите на спортот во Кочани ќе имаат можност да проследат натпревари во футсал и во ракомет.

Во Сабота со почеток во 18:00 часот во салата на ОУ „Никола Карев“ се игра натпреварот од 7-мото коло во Втората Футсал Лига  “Уни Паб“ – „Илирет“ (Куманово).

По шесте одиграни кола екипата на „Уни Паб“ се наоѓа на 4-тото место со 10 освоени бодови, додека неговиот противник „Илирет“ е на 9-тото, претпоследно место со 3 освоени бода.

Убава можност за кочанчани да дојдат до победа и со трите освоени бода на две кола до крајот на првиот дел од првенството се зацврстат во горниот дел од табелата.

Во Недела во истата сала со почеток во 17:00 часот во рамките на Кадетската ракометна лига на Македонија се игра натпреварот „Младинец“ – „Лазарови“ (Свети Николе).

И за двата натпревари влезот е бесплатен.

С. Ивановски

77

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари