Љубителите на футсалот ќе имаат можност во Сабота (09 Декември) да проследат два натпревара кои се играат во салата на ОУ „Никола Карев“ во Кочани

Најпрвин во 17:30 часот се игра натпреварот „Уни Паб“ – „Карадаку“ а од 19:30 часот на програмата е натпреварот „Торпедо“ – „Саса“.

Убава можност по ова студено време да дојде публиката во шро поголем број и да им помогне на екипите од Кочани да дојдат до две значајни победи.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари