На 01.01.2018 година во 00,05 часот во ПС-Кочани од ИМП-Кочани, пријавено е дека на 31.01.2017 година во 23,45 часот, лицето М.Т. (1990) од с.Зрновци , се самоповредил на тој начин што во една од собите во неговиот дом пукајќи од гасен пиштол си нанел телесна повреда во пределот на левата подлактица.

Истиот е пренесен во Јавна здравствена установа Кочани од каде по укажаната лекарска е пуштен на домашно лекување.

ИЗВОР: Дневни билтени МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари