Додека некои се забавуваа на дочекот на „Стара Нова година“, наш сограѓанин како учесник во сообраќајот предизвикал сообраќајна несреќа.

Имено возилото марка Шевролет „Калос“ движејќи се по улицата „Димитар Влахов“ на излезот од градот од засега непознати причини преминало на другата страна на улицата се качило на тротоарот и удрило во едно од дрвјата кои се наоѓаат горе над базенот.

Според она што се гледа на сликата дрвото го спречило возилото да се најде долу на железничката пруга.

Допрва ќе се испитуваат причините за несреќата.

С. Ивановски

62

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари