Јани Постолов, Лука Змејковски и Џесика Арсова се асовите на Карате клубот „Лидер“ кои на државното кик бокс првенство кое се оддржа на 17.02.2018 г. го освоија првото место и се закитија со златни медали.

Со нивната победа, клубот „Лидер“ со тренерот Дарко Гоцевски се пласираше високо во својата конкуренција и е еден од најдобрите клубови во државата.

Не помалку успешни беа и останатите натпреварувачи освојувајќи еден сребрен и 6 бронзени медали.

28340819_10213128410344022_372175825_o

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари