Како што дознаваме утринава околу 06:45 часот на улицата „Димитар Влахов“ кај местото викано „Триаголник“ дошло до напад врз лице кое за среќа завршило без некои посериозни повреди.

Имено во тој временски рок лице кое било во алкохолизирана состојба дошло до киоскот и побарало кутија цигари за која не сакало да плати. Откако не ги добил цигарите го нападнал продавачот со остар предмет и му нанел неколку повреди на левата подколеница, за што истиот бил пренесен во „Општа болница“ – Кочани, каде му се санирани повредите и истиот е пуштен на домашно лекување.

На место на настанот излезена е увидна екипа од Полициска станица – Кочани а информиран е и Јавниот обвинител за целиот настан.

С. Ивановски

DSCN0128

DSCN0126

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари