На 26.02.2018 година во 15:35 часот јавено е во ПС – Кочани дека на Магистралниот пат А-3 наспроти бензинска пумпа „Еуро Петрол“ во близина на „Чешиновска крстосница“ се случила сообраќајна незгода помеѓу ТМВ „Фиат Добло“ со кочански регистарски ознаки, управувано од Г.М. (50) од Штип и ПМБ „Форд“ со скопски регистарски ознаки, а управувано од В.Р. (43) од с.Градец Виница.

Во сообраќајната несреќа причинета е материјална штета.

Се работи на расчистување на случајот.

ИЗВОР: СВР – Штип

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари