Фудбалерите на екипата на „Фудбал Старс“ од Кочани и,маа успешен фудбалски викенд и во „Детска лига“ и во „Регионална лига“.

На вкупно шест одиграни натпревари остварени се 4 победи 1 пораз и еден натпревар завршил без победник.

„Детска лига“:

Генерација 2005/06  „Кочани“ – „Фудбал Старс“  1:5

Генерација 2007/08  „Кочани“ – „Фудбал Старс“  1:8

Генерација 2009       „Кочани“ – „Фудбал Старс„  3:2

Генерација 2010/11  „Кочани“ – „Фудбал Старс“  1:4

Во „Регионална лига“ на теренот во Горни Подлог одиграа два натпревара а противник им беше екипата на „Кожуф“ од Гевгелија.

Генерација 2001 (пионери) победија со 3:1 а додека  во генерацијата 2002 (помлади пионери) натпреварот заврши без победник 2:2.

С. Ивановски

28942434_10216170447956924_732862632_o

28833203_10216170449956974_1683981589_n

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари