Во Среда со почеток во 14:00 часот се играат 1/4 финалните натпревари од фудбалскиот Куп на Македонија во женска конкуренција.

Екипата на „Кочани“ ќе им биде домаќин на девојчињата од „Драгон“, а натпреварот ќе се игра на теренот покрај Масалница во населбата во Оризари.

Двојки во 1/4 финалето:

„Кочани“ – „Драгон“

„Топ Гол“ – „Тиверија“

„Борец“ – „Њу Јорк“

„СЦ Истатов“ – „Ас Јунајтед“

Во 1/4 финалето се игра само еден натпревар.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари