Денес на програмата беа натпреварите од 11-тото коло во Првата Пингпонгарска лига.

Екипата на „Кочани“ требаше да одигра два натпревари, но поради не доаѓање на екипата од Струга одиграа само еден натпревар и тоа против „Пошта 2“ и убедливо го добија 4:0.

Според пропозициите, стружани ако не сакаат да го загубат натпреварот со службен резултат ќе мора да дојдат на мегдан во Кочани.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари