Фудбалските возбудувања продолжуваат и за време на празниците. Се играат натпреварите од сите фудбалски лиги.

Во Втората Лига – Исток започнуваат натпреварите од 3-тиот круг. Се игра 19-тото коло во кое се среќаваат:

„Борец“ – „Осогово“

„Брегалница“ – „Каменица Саса“

„Беласица“ – „Плачковица“

„Кожуф“ – „Победа“ (В)

Слободна е екипата на „Тиквеш“

Натпреварите започнуваат во 16:00 часот

Во Првата Фудбалска Лига за жени на програмата се натпреварите од 14-тото коло.

„Кочани“ – „Атлетико“

„Борец“ – „Каменица Саса“

„Топ Гол“ – „Тиверија“

„Ас Јунајтед“ – „СЦ Истатов“

„Драгон“ – „Њу Јорк“

„Тетово“ – „Речица“

Натпреварот во Кочани се игра во Сабота со почеток во 13:30 часот.

Во Третата Фудбалска Лига – Исток се играат натпреварите од 18- коло во кое се среќаваат:

„Брегалница Голак“ – „Малеш“

„Кежовица“ – „Овче Поле“

„Кит Го Пехчево“ – „Рудар 1947“

Слободна е екипата на „Слога 1934“.

Натпреварите се играат во Сабота со почеток во 15:00 часот.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари