Синоќа околу 22:00 часот на улицата „Димитар Влахов“ во непосредна близина на стадионот „Никола Мантов“ дошло до сообраќајна несреќа во која за среќа поминало со материјална штета.

Во несреќата дошло кога две ПМВ „Опел Вектра“ и „Мерцедес“ имале директен судир.

По несреќата и двајцата возачи биле пренесени во Општа Болница во Кочани од каде едниот е пренесен на Клиниката во штип а другиот е пуштен на домашно лекување.

Се испитуваат причините за несреќата.

88

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари