И по одиграните натпревари од 18-тото коло, во Третата Фудбалска Лига – Исток ништо ново. Лидерот на табелата „Кит Го Пехчево“ продолжува да си поигрува со своите противници а екипата на „Кежовица“ со новата победа и нерешениот резултат во Делчево ја зголеми својата предност и сега цврсто гази на втората позиција на табелата.

Комплетни резултати од 18-тото коло:

„Брегалница Голак“ – „Малеш“  1:1

„Кежовица“ – „Овче Поле“  1:0

„Кит Го Пехчево“ – „Рудар 1947“  6:1

Слободна во ова коло беше екипата на „Слога 1934“.

Лидер на табелата е екипата на „Кит Го Пехчево“ со 49 бода, пред „Кежовица“ со 30, „Малеш“ 27, „Брегалница Голак“ 25, „Овче Поле“ 22, „Рудар“ 20, „Слога 1934“ 19 и „Зрновка“ 1 бод.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари