На 10.05.2018 година во 10.30 часот во Кочани, на улица ,,Димитар Влахов” В.С.(43) од село Тркање управувајќи патничко моторно возило „Фолксваген Голф 3“ со кочански регистарски ознаки удрил во пешак Н.А.(84) од село Горни подлог.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Н.А. кој по укажаната лекарска помош во Здравствен дом Кочани е препратен во Комплекс клиники “Мајка Тереза” во Скопје. Извршен е увид на местото на настанот.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари