Во Сабота со почеток во 16:30 часот се играат натпреварите од 26-тото претпоследно коло во Втората Фудбалска Лига – Исток.

„Осогово“ му гостува на „Тиквеш“ во Кавадарци а во Велес се игра дерби на колото, „Борец“ ја пречекува „Беласица“.

Двојки за 26-тото коло:

„Тиквеш“ – „Осогово“

„Кожуф“ – „Каменица Саса“

„Борец“ – „Беласица“

„Брегалница“ – „Плачковица“

Слободна е екипата на „Победа“ (В).

Овој викенд на програмата се и натпреварите од 19-тото коло во Првата Фудбалска Лига за жени, а во него се среќаваат:

„Тетово“ – „Кочани“

„Њу Јорк“ – „Тиверија“

„Каменица Саса“ – „Атлетико“

„Речица“ – „СЦ Истатов“

„Драгон“ – „Ас Јунајтед“

„Борец“ – „Топ Гол“

Во Недела со почеток во 16:30 часот се играат и натпреварите од 24-тото коло во Третата Фудбалска Лига – Исток

„Малеш“ – „Слога 1934“

„Кежовица“ – „Рудар“

„Брегалница Голак“ – „Кит Го Пехчево“

Слободна е екипата на „Овче Поле“.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари