Во Сабота и Недела на тениските терени во СРЦ „ЗОРИК“ во Кочани ќе се одржи петтиот по ред меморијален тениски турнир „Благој Едровски“.

Турнирот е отворен за сите, а на истиот ќе земат учество тенисери од Кочани и другите тениски центри од истокот.

Турнирот се одржува петта година по ред во чест на Благој Едровски некогашниот тенисер на ТК „АКватен“ – Кочани.

С. Ивановски

DSCN2497

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари