Вечерва, во рамките на придружните настани од 55. Драмски аматерски фестивал, кочанската публика ќе има несекојдневна можност да ја проследи промоцијата на книгата „Панкот е мртов“ (Punk is Dead) од словенечкиот писател Томаж Космач.

Организаторите на ДАФ со посебна гордост го најавија и гостувањето на Словенецот Марко Брецељ, ексцентричен, мултимедијален уметник попознат како поранешен фронтмен на култниот југословенски рок-бенд од 70-тите и 80-тите, „Булдожер“.

Настанот ќе се одржи во Паркот на Револуцијата, со почеток од 18 ч.

Marko Brecelj je na novinarski konferenci v Klubu Lili Novy predstavil svoj nastop v okviru Cankarjevih torkov. Ljubljana 24. februar 2015.

Marko Brecelj je na novinarski konferenci v Klubu Lili Novy predstavil svoj nastop v okviru Cankarjevih torkov. Ljubljana 24. februar 2015.

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари