На 11.06.2018 година околу 14.00 часот во ПС Кочани, од страна на таткото е пријавено дека врз неговата 14 годишна ќерка е извршен полов напад од страна на 22 годишно лице од кочанско село.

Во Медицински центар Кочани бил извршен гинеколошки преглед на 14 годишното девојче , при што било утврдено дека над истата има извршено полов напад.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари