Педесетина автомобили од брендот „Буба“ на марката „Фолксваген“ од различни држави во светот денес беа претставени на големиот паркинг во Градскиот Трговски Центар во Кочани.

Голем број граѓани а посебно љубители на автомобилите присуствуваа на настанот кој со поддршка на Општина Кочани го организираа браќата Александар и Влатко Јовановски.

Имаше што да се види.

С. Ивановски

DSCN0061

DSCN0063

DSCN0077

DSCN0075

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари