Со натпреварот од првата група „Бање“ – „Карбинци“ се дига завесата на 46-тото издание на „Илинденските Спортски Игри – Чешиново 2018“.

Натпреварот започнува во Недела на 01.07.2018 г. Во 17:30 часот.

На годинешниот турнир во борбата за драгоцениот пехар ќе се натпреваруваат 12 екипи поделени во 4 групи.

Финалето традиционално е закажано на големиот Македонски празник „Илинден“ на 02 Август.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари