По неколкудневните пеколни горештини, денес попладне околу 18:00 часот Кочани го зафати невреме проследено со дожд, ветер и грмежи.

Дождот ги изненади сите, но не и синоптичарите кои предвидуваа ваков развој на настаните.

Во моментот уште врне, но со помал интензитет.

С. Ивановски

DSCN0662

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари