Големо невреме проследено со грмотевици, ветер, дожд а на некои места и град го зафати Кочани.

И додека ова го јавуваме, силен дожд паѓа во Кочани, а грмотевиците се честа појава.

За време на викендот се предвидуваше дека ќе има врнежи од дожд но не се ниту претпоставуваше дека се ќе се собере наеднаш.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари