Вечерва се одиграа натпреварите од претпоследното коло од годинешниот „Петровденски турнир во мал фудбал“ во кое се одиграа неколку интересни и преди се неизвесни натпревари, а еден натпревар заврши и без голови.

Резултати на теренот кај ОУ „Св. Кирил и Методиј“:

„Деликатес“ – „Шери Казино“  2:2

„ИНТ“ – „Меџик“  2:1

„Мега Спорт“ – „Олимпик Даниво“  7:1

„Спортисти“ – „Амфенол“  6:3

„Филип Интернационал“ – „Ледер“  1:0

Резултати на теренот во Градинка на улица „Скопска“:

„Антура“ – „Фабијан“  1:7

„Кофи Хаус“ – „Генекс“  0:0

„Публик Бет Делукс“ – „Бразил Штип“  1:8

„Уни Паб“ – „Грга Транс“  3:1

„Такси Џокер“ – „Клариса Балкан“  0:6

Натпреварите продолжуваат утре кога на програмата е последното коло по кое ќе се формираат полуфиналните натпревари.

5.gimnazija-08.07-nedela

10.gradinka-08.07-nedela

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари