По вчерашните доста интересни и неизвесни натпревари, познати се имињата на екипите кои ќе играат во големото финале а кои во борбата за третото место.

Вечерва пред голем број на гледачи се одиграа двете полуфинални средби од годинешното 18-наесето издание на „Петровденскиот турнир во мал фудбал“.

Резултати од полуфиналните натпревари:

„Клариса Балкан“ – „Филип Интернационал“  1:3

„Деликатес“ – „Уни Паб“  2:1

Во Недела на програмата се малото и големото финале.

Најпрвин во борба за третото место со почеток во

19:30 часот играат: „Уни Паб“ – „Клариса Балкан“, а во

20:30 часот  финале: „Деликатес“ – „Филип Интернационал“.

С. Ивановски

37116640_174539543416836_4035240388703813632_n

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари