Невремето што денес го зафати Кочани повторно донесе проблеми на улиците. Земја, песок, пластика и гранки од паднати дрва се постојаната појава на улиците после секој поголем дожд.

Така беше и денес.

Откако дождот престана екипи од КЈП „Водовод“ излегоа на терен и сето она што беше на улиците донесено го отстранија.

С. Ивановски

38147560_434675390366006_6420143085728038912_n

38085252_434675637032648_6081087260596371456_n

38026343_434675643699314_438574035605913600_n

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари