По шест години пауза „Осогово“ по административен пат се врати во Втората Македонска Фудбалска Лига.

На натпреварот од првото коло (се одигра на денешен ден 2011 година) „жетварите“ беа домаќини на „Беласица“ и повеќе од заслужено славеа со 3:0 (1:0).

Потсетување на тој натпревар:

„ОСОГОВО“ – „БЕЛАСИЦА“  3:0 (1:0)

Кочани. Стадион: „Никола Мантов“. Гледачи – 1.500. Главен судија: Симеон Стефков. Помошници: Маријан Стојанчевски и Дејан Димитриевиќ. Четврти судија – Никола Костенчев (сите од Скопје). Делегат: Горан Гаврилов (Пробиштип). Стрелци: Натков 12’ Лазаревски 48’ Паунов 54’(Осогово). Жолти картони: Паунов, Натков, Насевски (Осогово), Донев, Петров, Ѓурчиновски, Чачев, Лиманов (Беласица).

„ОСОГОВО“ – Данев, Цветанов, Б.Коцев, Паунов, В.Коцев, Јаневски, Лазаревски (Коцевски 88’), Натков (Јанев 77’), Илиев, Мирославов, Богдановски (Насевски 70’).

Тренер: Крсте Крстев.

„БЕЛАСИЦА“ – Илијев, Јанев, Чачев, Христовски, Глигоров (С.Стојанов 88’), Донев (Алаѓосовски 33’), Ѓурчиновски, Савески, Лиманов, Петров (Узевски 46’), Милосовски.

Тренер: Ацо Стојанов.

Играч на натпреварот: Мирче Натков

P2420151

P2420295

P2420320

P2420266

P2420246

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари