Изминатиот викенд се одиграа натпреварите од првото коло во Регионалната југоисточна лига, категорија „помлади петлиња“ и „петлиња“.

И во двете категории успешен старт остварија екипите на „Фудбал Старс“ од Кочани кои ги совладаа соодветните екипи на „Академија Нацев“ од Велес.

 

РЕГИОНАЛНА Југоисточна лига 1 коло  „помлади петлиња“ : „Фудбал Старс“ – „Академија Нацев “ 5 : 1 Стрелци: Марио Симоски (3); Стефан Стефановски и Дејвид Иванов по 1.

Резултати од 1 коло „помлади петлиња“

„Фудбал Старс“ – „Академија Нацев“  5:1

„Академија Пандев“ – „Осогово“  6:0

„Беласица“ – „Мал Ајакс-Вардар“  1:2

„Брегалница“ – „Академија Постолов“  1:3

 

РЕГИОНАЛНА Југоисточна лига 1 коло  „петлиња“: „Фудбал Старс“ – „Академија Нацев“  6 : 0 Стрелци: Јованов Христијан и Соколов Марко по 3 погодоци.

Резултати од 1 коло „петлиња“

„Фудбал Старс“ – „Академија Нацев“  6:0

„Академија Пандев“ – „Осогово“  9:0

„Брегалница“ – „Осогово – Крива Паланка“  1:3

Екипата на „Беласица“ беше слободна во ова коло

С. Ивановски

33

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари