За време на викендот продолжуваат натпреварите во Првата Фудбалска Лига за жени. На програмата се натпреварите од 3-тото коло во кое „жетварките“ ќе им бидат домаќинки на една од екипите која првенството го отвори со две победи во исто толку кола „Каменица Саса“ од Македонска Каменица.

Двојки од 3-тото коло:

„Кочани“ – „Каменица Саса“

„Ас Јунајтед“ – „Тиверија“

„Борец“ – „Прилеп“

„Тетово“ – „Топ Гол“

„Плачковица“ – „Драгон“

„Атлетико“ – „Љуботен“

„Речица“ – „СЦ Истатов“

Натпреварот во Кочани ќе се одигра во Недела (09 Септември) на стадионот „Никола Мантов“ со почеток во 16:30 часот.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари