Викендот што доаѓа е резервиран и за натпреварите во Првата Фудбалска Лига за жени. На програмата е 4-тото коло во кое се играат неколку интересни натпревари.

Екипата на „Кочани“ му гостува на дебитантот во лигата „Љуботен“ во Тетово со шанса да ги прокнижи првите бодови во ова првенство, а во Струмица „Тиверија“ го пречекува еден од аспирантите за највисок пласман „СЦ Истатов“.

Двојки за 4-тото коло:

„Љуботен“ – „Кочани“

„Тиверија“ – „СЦ Истатов“

„Каменица Саса“ – „Речица“

„Драгон“ – „Атлетико“

„Топ Гол“ – „Плачковица“

„Прилеп“ – „Тетово“

„Ас Јунајтед“ – „Борец“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари