На 18.09.2018 година околу 14,40 часот во Кочани на улица „Цар Самоил“ Т.Ц.(38) од Кочани управувајќи патничко моторно возило „Фиат Темпра“ со штипски регистарски ознаки удрил во четиригодишно дете од Македонска Каменица.

При незгодата детето се здобило со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во Здравствен дом Кочани е препратен во Клинички центар Штип. Извршен е увид на местото на настанот.

ИЗВОР: МВР-Дневни билтени

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари