Во Недела со почеток во 15:30 часот на програмата се натпреварите од второто коло во Третата Фудбалска Лига – Исток.

Љубителите на фудбалот во „градот на оризот“ нема да имаат можност на стадионот „Никола Мантов“ да проследат ниту еден натпревар, од причина што „Осогово“ гостува во ова коло, а поради обврските на младата женска репрезентација на Македонија не се на програмата ниту натпреварите од Првата Фудбалска Лига за жени.

Двојки од второто коло:

„Рудар“ – „Осогово“

„Слога 1934“ – „Работник“

„Кежовица“ – „Малеш“

„Овче Поле“ – „Брегалница сениори“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари