На програмата беа натпреварите од второто коло во Третата Фудбалска Лига – исток.

Фаворитот за највисок пласман „Осогово“ успеа да ископа три бода на теренот на „рударите“ а додека екипата на „Слога 1934“ со мудра игра успеа да слави над мошне добрата екипа од Лозово.

Во Ново село „Кежовица“ по низа пропуштени прилики за гол сепак успеа да го победи жилавиот „Малеш“ а во Свети Николе „Овче Поле“ му ја наполни мрежата на дебитантот во лигата „Брегалница сениори“.

Резултати од 2-рото коло:

„Рудар“ – „Осогово“  1:3

„Слога 1934“ – „Работник“  2:0

„Кежовица“ – „Малеш“  1:0

„Овче Поле“ – „Брегалница сениори“  4:0

С. Ивановски

42385542_444278352763984_2580109652117159936_n

DSCN9450

DSCN9291

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари