Во атарот на село Мојанци вчера избувнал пожар кој поради обемот што го зафаќал била информирана Територијалната против пожарна единица во Кочани.

Дојавата е регистрирана во 13:05 часот по која на местото на настанот се упатиле двајца пожарникари со едно возило.

Огнот зафатил околу три хектари стрниште и пченка.

Интервенцијата на пожарникарите завршила во 15:40 часот кога огинот бил сосема изгаснат.

По гаснењето на пожарот извршен е увид на опожарениот местото.

С.Ивановски

22

23

24

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари