Пингпонгарите на „Кочани“ во првите две кола извојуваа две максимални победи, а тој низ и денес го продолжија.

Денес во рамките на 3-тото и 4-тото коло ја повторија играта од минатиот викенд и буквално ги згазија денешните свои противници, најпрвин со 4:0 ја совладаа екипата на „Дебар маало“ а со ист резултат и „Студент“.

Со максимален број на бодови и освоени поени, кочанчани цврсто застанаа на првото место во Првата пингпонгарска лига.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари