За време на викендот се одиграа натпреварите од 6-тото коло во  Првата Фудбалска Лига за жени.

„Жетварките“ од Кочани со шест голови во мрежата се враќаат од Битола.

И во ова коло како и во претходните се покажа дека овој систем на оваа лига не ги даде посакуваните резултати па двоцифрените порази на некои екипи само го наметнуваат прашањето за што се ФФМ ги троши средствата добиени од УЕФА.

Резултати од 6-тото коло:

„Топ Гол“ – „Кочани“  6:1

„Тиверија“ – „Каменица Саса“  3:2

„Љуботен“ – „СЦ Истатов“  0:16

„Драгон“ – „Речица“  3:0

„Прилеп“ – „Атлетико“  5:1

„Ас Јунајтед“ – „Плачковица“  19:0

„Борец“ – „Тетово“  0:10

С. Ивановски

44052140_501057053744586_526570850279751680_n

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари