На 14.10.2018 година околу 14.00 часот на улица ,,Стамен Манов“ во Кочани, Б.Р.(34) од Кочани, управувајќи патничко возило ,,Фолксваген Туарег“ со скопски регистарски таблици, удрил во 14-годишно момче.

Од ударот момчето се здобило со тешки телесни повреди, по што било пренесено во Клиничката болница во Штип.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица.

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари