И во5-тото и 6-тото коло на Првата пингпонгарска лига екипата на „Кочани“ забележа полн погодок со таа разлика што денес го загуби првиот поен во досегашниот тек на првенството.

На натпреварите кои денес се одиграа во „градот херој“ прилеп пингпонгарите најпрвин ја совладаа екипата на „Борец“ (Велес) со 4:1 а подоцна и екипата на „Струга“ со 4:0.

По шест одиграни кола „Кочани“ е на првото место со максимален број на освоени бодови и фантастична поен разлика 24:01.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари