По повод 23 Октомври „Денот на Македонската револуционерна борба“, денес делегација од Општина Кочани со претставници од Советот на Општина Кочани, делегација на ОК на ВМРО ДПМНЕ – Кочани и претставници на ЗГ „Јосип Броз Тито“од Кочани  положија цвеќе на „Споменикот на слободата“  и на споменикот на Никола Карев во „Паркот на револуцијата“.

Со ова чествување уште една беше оддадена почит на сите оние кои си ги дадоа животите за денешна самостојна Македонија.

С. Ивановски

unnamed (6)

unnamed (3)

unnamed (8)

unnamed (1)

P3120355P3200301

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари