На  07.11.2018 година  во 12.00 часот во Полициска станица Кочани, од Општата болница во Кочани било пријавено дека кај нив бил донесен Т.Ѓ.(55) од Кочани  вработен во фирма од Штип, кој се здобил со повреди додека изведувал градежни работи.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кочани и трудов инспектор.

Се работи на расчистување на случајот.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари