Во организација на Аикидо Федерацијата на Македонија а со поддршка на Агенцијата за спорт и млади на Република Македонија во Сабота (10.11.2018 година) во салата на ОУ „Никола Карев“ во Кочани со почеток во 12:00 часот за прв пат ќе биде организиран Државен семинар „Реален Аикидо“.

Аикидото како спорт им е познат на кочанчани благодарение на локалниот клуб. Клубот е отворен пред пет години и досега низ него имаат продефилирано голем број на љубители на овој одбранбен спорт.

С. Ивановски

P3460608

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари