Екипата на ЖФК „Кочани“ во игра со пресврти загуби во Тетово од истоимената домашна екипа во натпревар од 10-тото коло од Првата Фудбалска Лига за жени. По првото полувреме „жетварките“ водеа со 2.1, а во продолжението домаќинките постигнаа два гола и дојдоа до победа од 3:2. По овој пораз кочанчанки останаа на 11-тото место со само 7 освоени бода.

Резултати од 10-тото коло:

„Тетово“ – „Кочани“  3:2

„Прилеп“ – „Каменица Саса“  3:2

„Тиверија“ – „Драгон“  0:3

„Топ Гол“ – „Љуботен“  12:1

„Ас Јунајтед“ – „СЦ Истатов“  0:3

„Борец“ – „Речица“  0:7

„Плачковица“ – „Атлетико“  2:4

На табелата со максимален број на освоени бодови 30 води екипата на „Драгон“ пред „СЦ Истатов“ со 27.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари