Дури во 11-тото коло девојчињата од Кочани успеаја да победат со двоцифрен резултат. Тие како домаќини ја совладаа последната екипа на табелата со 11:0 (6:0) и ја извојуваа највисоката победа во последните неколку години.

Доста убедлив во ова коло беше и лидерот на табелата „Драгон“ а додека во Дојран натпреварот не го дочека својот крај. По водство на домаќинките во првото полувреме со 11:0 на почетокот на вториот дел велешанки останаа само со шест играчи и натпреварот согласно пропозициите беше прекинат.

Резултати од 11-тото коло:

„Кочани“ – „Плачковица“  11:0

„„Каменица Саса“ – „Ас Јунајтед“  1:4

„Атлетико“ – „Тиверија“  0:4

„Речица“ – „Тетово“  1:0

„СЦ Истатов“ – „Борец“  11:0 (прекината)

„Љуботен“ – „Прилеп“  2:8

„Драгон“ – „То Гол“  9:0

Во следното 12-то коло „Осогово“ му гостува на „Атлетико“ во Битола.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари