Во Недела со почеток во 11:00 часот во рамките на Првата пингпонгарска лига во Кочани во рамките на последното есенско коло сите ќе ги одмерат досега непоразените екипи.

Пингпонгарите на Кочани во дерби натпреварот ја пречекуваат екипата на ППК „Радовиш“ со реални шанси со победа да ја освојат есенската титула.

Натпреварот се игра во салата на ОУ „Малина Попиванова“.

Во Сабота и Недела се играат натпреварите од 12-тото (претпоследно есенско) коло во Првата Фудбалска Лига за жени во кое се среќаваат:

„Атлетико“ – „Кочани“

„Тиверија“ – „То Гол“

„Прилеп“ – „Драгон“

„Ас Јунајтед“ – „Љуботен“

„Борец“ – „Каменица Саса“

„Тетово“ – „СЦ Истатов“

„Плачковица“ – „Речица“

Во недела со почеток во 13:00 часот на програмата се натпреварите од 13-тото (претпоследно есенско) коло во Третата Фудбалска Лига – Исток а во него се среќаваат:

„Брегалница сениори“ – „Осогово“

„Слога 1934“ – „Рудар“

„Кежовица“ – „Овче Поле“

„Работник“ – „Малеш“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари